Vitrin Yazısı

Müşteri kitlenizin her geçen gün artması dışında sürekliliğini kazanabilmek için reklam yöntemlerini iyi seçmek gerekir. İyi bir reklam müşteri ile ilk iletişimin kurulduğu ve etkilendiği yöntemdir. Müşterilerin dikkatini çekerken de kaliteden ve kurumsal işleyişten de asla ödün vermemeniz gerekir. Mükemmel reklam başarıya giden en kısa yoldur. Biliriz ki bayan ve erkek demeden herkesin en çok sevdiği alışkanlıklar arasında alışveriş gelir. Reklamı iyi olan her mağazanın tercih edilme oranı da bir hayli yüksektir. Vitrin yazıları özellikle mağazaya müşterinin girebileceği şekilde hazırlanmalıdır. Sade öz ve dikkat çeken tarzda sözcükler kullanılmalıdır. Genellikle yüzde şeklinde oran verilen ya da bir alana bir bedava şeklinde hazırlanan yazılar oldukça başarılıdır.

İnsanlar yaz kış demeden her sezon alışveriş konusunda ilgilidir. Her sezon indirimlerinde hazırlanacak bu vitrin yazıları indirimi vurgulayan en güzel yöntemdir. Dikkat çekme konusunda da başarı elde edilirse mağazaların kar etme oranı bir hayli yüksek olur. Kırmızı ve siyah rengin yoğun olduğu bu yazıların albenisi daha yüksektir. Kısa sürede ilgi çekip müşterinin o mağazaya girmesini sağlar. Kendini keyifli ve alışveriş yaparken indirim sloganların hissedileceği mağazalar her zaman daha çok tercih edilmektedir. Vitrin yazıları mağazanın kalitesini direk müşteriye yansıtır. Kaliteli bir şekilde hazırlanmış sıradanlıktan uzak yazılar aynı anda birden fazla kişinin mağazaya girmesini sağlar. İndirime girmiş ürünlerin de bu vitrinlerde yazı ile sergilenmesi bu dikkat süresini daha aza indirecektir.

Doğru Vitrin Yazıları Neler Olmalıdır?

Markanın imajını düşürmeden var olan indirimi doğru yansıtmak gerekir. İndirim içeren yazıları gören müşteriler mağazaya girdiklerinde bunu görmelidirler. Mağaza camına da uygun tasarlanmalıdır. Sürekli alışılmışın dışında tasarımlara yer verilmelidir. Sonbahar indirimi ise aynı dönem içerisinde birden fazla farklı yazı tercih edilmelidir. Özellikle dış mekân için kullanılacaksa hava şartlarından etkilenmemelidir. İç mekân için kullanıldığında da mağaza spotlarından etkilenip solmamalıdır. Uzun süre kullanım yapılacaksa da bu gibi ihtimaller göz önünde bulundurmalıdır. Firma tercihi yaparken de bu gibi kaliteli materyaller kullanan firmalar ile iletişime geçin. Firmanızı rakip firmalardan ön plana çıkaran yazılar daha çok müşteri kitlesi demektir. Eğer ki indirim yazılarını görüp memnun kaldıysa bir müşteri ilk alternatif mağaza sıralamasına sizi de almış demektir.

Cam giydirme olarak da geçen vitrin yazıları cam folyo denilen malzemeden üretilmektedir. Vitrininize ait indirimleri sergileyeceğiniz bu yazılar amacınıza sizi doğrudan ulaştırır. Folyo malzemesinin birden fazla uygulama seçenekleri ile vitrinizin her sezon canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Folyo uygulaması sırasında daha canlı görünen renkleri de kullanabilirsiniz. Kaliteye dair tüm ayrıntıları bu indirim yazılarında mutlaka yer vermelisiniz. Ağırlıklı olarak indirimi içeren yazıları tercih eden firmalar daha fazla başarı sağlamaktadır. Bu yüzden yazılarınızda fiyata dair bilgiler de vermelisiniz.

Reklam sektöründe özellikle büyük ölçekli mağazalar tarafından ilgi gören reklam yöntemi arasındadır. Kısa ve başarılı bir indirim yazısı ile beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayabilirsiniz. Mağazanızın kampanyaları veya indirimleri hakkında bilgiyi en net verdiğiniz yazılardır. Kaliteli ve estetik tasarlanması da çok önemlidir. Abartıya kaçmadan hazırlandığı sürece daha çok dikkat çeker. Fazla ayrıntıya yer vermeden tasarlanan yazılar kişiler üzerinde merak duygusunu çok daha kolay yaratır. İndirimlerin hangi ürünleri kapsadığı ya da fiyat bilgisi verilirse müşteri yeteri bilgiye sahip olup mağazaya uğramayabilir. Bu yüzden indirim yazılarının tasarımını yapacak firmanın bu konuda yeteri deneyim ve bilgiye sahip olması karar vermeniz konusunda da çok önemlidir.

Eskişehirde mağaza ve dükkanınız için vitrin reklamı yada tabela yaptırmak istiyorsanız sizlere bir telefon kadar yakınız.

About the author

admin

Leave a Comment

WhatsApp Canlı Destek