İş Güvenliği Uyarı Levhaları

Sosyal hayatta, kazaların önlenmesi için ve trafiğin sorunsuz bir şekilde işlemesi için, uyarı levhaları, olmazsa olmazdır. İş Güvenliği uyarı levhaları, birçok sorunu çözmekle birlikte, can ve mal kaybını önlemektedir. Yazı karakterleri ve iki renk seçimi, bu çalışmalarda dikkat çekici olması gerekir. Dikkat! yazısı, kuru kafa resmi, uyarı yazısı ve yasak işareti, uyarı levhalarında sıkça kullanılmaktadır. Özellikle inşaat sektöründe uyarı levhalarının asılmaması ceza gerektiren durumlardır. Elektrik şantiyelerinde ‘ölüm tehlikesi’ uyası yazan levhalar da, popüler olan levhalardır. ‘Önce can güvenliği’, ‘önce iş güvenliği’, ‘önce emniyet’ ve ‘dikkat can tehlikesi’, gibi uyarılar, iş güvenliği kategorisinde zorunlu uyarı levhaları içerisinde değerlendirilmektedir. Bu uyarı levhaları, sıradan levhalar değildir ve dış cepheye özel olarak hazırlanmaktadır. Yağmur gibi etkenlere karşı dayanıklı olan bu çalışmalar, birçok sektörde zorunludur. Firmamız, bütün bu levhaları en iyi çalışma yöntemleriyle hazırlamaktadır.

İş Güvenliği Uyarı Levhalarının Önemi

Uyarı levhaları kendi aralarında çeşitlidir. Can ve mal kaybının meydana gelmemesi için asılan levhalar, zorunlu levhalar sınıfındadır. Bir de bilgilendirme için hazırlanan uyarı levhaları vardır. Bu levhalar, günlük hayatımızda zorlanmadan önemli işlemlerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olur. Özellikle sanayi bölgelerinde, İş Güvenliği uyarı levhaları, çok önemlidir. Görselliği belirgin olan ve görüş mesafesinde montajlanan bu levhalar, can tehlikesine neden olabilecek her sektör için oldukça kullanışlıdır. Firmamız, dijital baskı işlemleriyle, neme dayanıklı estetik levhaları, kısa zamanda hazırlamaktadır. Özellikle ‘ateşle yaklaşma’ uyarısı, parlayıcı madde bulunduran sektörlerde gerekli uyarı levhasıdır. Petrollerde ve benzeri yerlerde bu levhaların bulundurulması, can kaybını önler. Bir işveren için uyarı levhasının ihmal edilmesi, çok pahalıya patlayabilir. Bunun nedeni ise, uyarı levhası asılmadığından dolayı gerçekleşen kazalarda, işverenin sorumlu olmasıdır.  Bu nedenle, gerek inşaat sektörü olsun, gerekse diğer tehlike arz eden sektörler olsun, bütün tedbirlerin alınması gerekmektedir. Aksi halde yüklü miktarda işverenler ceza ödemek zorunda kalabilir.

İnşaat ve Trafik Levhaları

‘Kaygan zemin’, ‘asansör boşluğu’, ‘merdiven boşluğu’ ve ‘önce iş güvenliği’ levhalarında, en iyi tasarımlarla hizmet veriyoruz. Konusunda profesyonel olan konunun uzmanı firmamız, her türlü uyarı levhası hazırlamaktadır. Hayat kurtaran diğer bir uyarı levha çeşidi ise, trafik levhalarıdır. Bu levhalar, trafiğin düzenlenmesinde birinci derecede etkili özelliklere sahiptir. İş Güvenliği uyarı levhaları kategorisinde, inşaat ve trafik levhaları en önemli sektörlerdir. Beyaz üzerine kırmızı, sarı üzerine siyah veya sarı üzerine kırmızı, en çok tercih edilen uyarı levha renkleridir. Sigara içilmez levhası, bütün kapalı mekânlarda zorunlu hale gelmiştir. Önce iş güvenliği uyarı levhası, inşaatlarda bulunması zorunlu levhalardandır.

Her Sektör İçin Kolay Çözüm

En çok kullanılan görsel, kırmızı daire içine alınan ve üzerine çarpı çekilen uyarı resimleridir. Özellikle kırmızı daire içine alınan ve üzerine kırmızı çizgi çekilen sigara resimleri, en popüler uyarı levhalarıdır. Tuvalet, mescit ve benzeri yerler için özel iç tasarım levhaları da hazırlamaktayız. Çok aranan ve insanlar için ihtiyaç olan yerlerin bulunması için üretilen yön levhaları da oldukça meşhurdur. Resmi kurumlar, hastaneler ve diğer ihtiyaç alanları, bu levhalar sayesinde çok daha kolay bulunmaktadır. İş güvenliğinin zorunlu hale geldiği günümüzde, bu levhaların kaliteli bir şekilde hazırlanması için bizi arayabilirsiniz. Vinç sanayisinde, kimyasal sektörlerde, gemi sektöründe ve diğer tehlike arz eden sektörlerde, İş Güvenliği uyarı levhaları, çok önemlidir. Bu levhaların uzun yıllar iş görmesi için, firmamızı aramanız yeterlidir. Kısa zamanda istediğiniz levhaları kolaylıkla hazırlayabiliriz.

About the author

admin

Leave a Comment

WhatsApp Canlı Destek